+ سایز شرکت چه میزان باشد تا به CRM نیاز پیدا کند؟

CRM ضمانت همکاری بهتر و ثبت شفاف تر اطلاعات در مجموعه است، برای مدیری که تمایل دارد تمام موارد کاری‌ پرسنل و همکار یا شرکایش را رصد نماید، نصب CRM یک روش خوب می باشد. پیشنهاد ما برای تیم های ۵ نفره و بیش از پنج نفر است.

+ آیا میتوان با سی آر ام از فعالیت هر پرسنل در شرکت با خبر شد ؟

در این مورد صحبت های مختلفی مطرح میشود و ما صادقانه به شما میگوییم، نرم افزار CRM جادوی خاصی نمیکند، این فرهنگ سازمانی شما هست که تحول ایجاد میکند. برای مثال اجبار شما به این که افراد گزارش تماس هایشان را در سیستم بنویسند و بعد پیگیری و مطالعه شما از این موارد مسبب ایجاد فضای همکاری و ثبت تمام و کمال جزئیات در سیستم خواهد بود.

+ آیا کارمندان فروش و بازاریابی هنگام کار با سی آر ام از فعالیت خود عقب میمانند؟

فرهنگ سازمانی شما تعیین کننده است. همواره یک تعادل در میزان ثبت جزئیات کاری در CRM و میزان کارکرد افراد داشته باشید. ثبت بیش از اندازه جزئیات (بخصوص وقتی شما هم بعدا به آنها مراجعه نکنید و افراد آن را یک کار اضافه ببینند) از لحاظ راندمان به پرسنل شما آسیب خواهد زد

+ آیا میتوان با استفاده از نرم افزار سی آر ام پیگیری های آنلاین را به درستی و در اسرع وقت انجام داد ؟

آری، این موضوع یکی از اهداف CRM می باشد.

+ آیا برای کار با CRM شرکت احتیاج به حضور در شرکت است ؟

بسته به نیاز دید شما و امکانات سخت افزاری و زیرساختی اینترنت شما میتوان سرور CRM تان را از بیرون از دفترتان نیز قابل دسترسی نمود

+ زیرساخت های سخت افزاری شما برای خرید نرم افزار CRM مناسب است؟

به صفحه مشخصات سخت افزاری مورد نیاز مراجعه کنید. لینک فایل پاورپوینت

+ آیا میتوان سی‌آرام را به سیستم کالر آیدی یا مرکز تماس متصل نمود؟

آری، اما این امر به صورت پیشفرض موجود نیست و میبایست افزونه ای برای آن تهیه نمایید.

+ آیا مشتریان من میتوانند خودشان به سیستم وصل بشوند و اطلاعات خودشان را ببینند؟

بله اما پیشنهاد نمیکنیم، ترجیح این است که یک سایت نرم افزاری را خودتان بنویسید تا مشتریان با دادن شماره مشتری شان اطلاعات را از CRM شما دریافت کنند.

+ فیلدهایی که من در مورد مشتری یا اجناس خودم دارم در سیستم CRM دیده نشده است، چه کار کنم؟

به لطف پویا بودن داینامیکز سی‌‌آرام شما میتوانید همه موجودیت های سیستم را خودتان به راحتی تغییر دهید و نیازهایتان را به آن اضافه نمایید.

+ آیا می‌توان بعد از ثبت سفارش، یک تیکت برای اپراتور ثبت نمود؟

آری با کمک گردش کاری که خودتان خواهید ساخت این امر ممکن است.

+ آیا میتوان كاری كرد كه هر اپراتور تنها مشتریان خود را دسترسی داشته باشد؟

بله امکانات دسترسی در سی‌آرام بسیار گسترده و جامع است. این نیاز شما به راحتی قابل اجرا است.

+ آیا می توان تنظیم كرد كه چنانچه تعداد روز خاصی كار در كارتابل پرسنل باقی مانده بود، به صورت خودكار به كاربر خاصی ارجاع شود؟

این امكان در سیستم وجود دارد میبایست خودتان گردش کاری برای آن بنویسید و دریافت کنید.

+ برای داشتن یک نرم افزار crm از کجا باید شروع کرد ؟

سئوال شما نشان میدهد که نیاز حضور آن را درک کرده اید. به کسب و کار خود در بخش های مختلف نگاه کنید و امکانات حال حاضر و امکانات جدیدتر را در سیستم تان متصور شوید. نیازها و انتظارات خودتان و همکاران و پرسنلتان را مرقوم بنمایید و چاپ کنید. اکنون با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ما به رایگان بهره مند شوید.

+ قیمت نرم افزار crm بر چه اساس است ؟

خدمات راه اندازی crm به صورت نفرساعت محاسبه میگردد. از آنجایی که هر شرکت نیازهای خاص خودش را دارد و ما میبایست برای شما این موضوع را شخصی سازی کنیم، ابتدا تخمینی از نفر ساعت مورد نیاز شما داده میشود و بعد کار آغاز میشود.

+ بهترین نرم افزار crm چه نرم افزاری است ؟

این سئوال، مورد صحیحی نیست و هر نرم‌افزاری در بخش‌هایی قدرتمند و در بخش‌هایی ممکن است ضعیف ظاهر شود. معمولا برای این موضوع بهتر است با سازندگان این محصول صحبت نمایید.

+ Crm ایرانی بهتر است یا crm خارجی؟

کشور ما مهد مهندسان و خبرگان صنعت نرم‌افزار می‌باشد. این عزیزان در فیلدهای مختلف اقدام به تولید نرم افزارهای مورد نیاز کشور نموده‌اند و یکی از این فیلدها هم فیلد crm است. در مقایسه ای که ما داشتیم محصولات نرم افزاری بسیار عالی ای در این زمینه مشاهده نمودیم که هر یک در زمینه هایی بسیار عالی بوده و خوش درخشیده اند. پشتیبانی از تقویم فارسی و سیستم راست چین، یکی از موارد مهمی است که همه ما در اولین وهله از یک نرم افزار اداری مان انتظار داریم که خوشبختانه تمام سیستم های ایرانی با اولویت قرار دادن این اصل، قدم اول را به درستی برداشته اند. ولی در ادامه تجربه های کاربران متفاوت بوده است و ما مواردی از موفقیت یا عدم موفقیت سیستم های crm مشاهده نموده ایم که بخشی از آن به دلیل فرهنگ سازمانی اشتباه شرکت و برخی دیگر به دلیل ضعف و کاستی های نرم افزار مورد استفاده بوده است. در این راستا نرم افزار های خارجی مثل Dynamics با وجود نداشتن پشتیبانی از زبان فارسی در بطن خود همچنان یک گزینه عالی روی میز هستند چون این کمبود را از طریق فارسی ساز های خوب جبران کرده و در بخش های نرم افزاری دیگر ایده آل ظاهر میشوند.

+ آیا CRM در فروش ما موثر است ؟

هدف از CRM فروش و بازاریابی هدفمند است. به عنوان یک ابزار کمکیار، این نرم افزار در دست یک مدیر خبره پدیده خواهد بود. CRM به خودی خود سیگنالی نمیدهد، این شما هستید که به نگاه کردن به آمار و اطلاعات پیشین اقدام به گرفتن تصمیمات حیاتی مینمایید.

mvc team logo
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس با ما

09123163403